فرش آشپزخانه، بخریم یا نخریم؟

فرش آشپزخانه، بخریم یا نخریم؟

اولین سوالی که هنگام طراحی و چیدمان دکوراسیون آشپزخانه خود با آن مواجه خواهید شد این است که آیا برای آشپزخانه خود کفپوشی بخریم یا نیازی نیست؟!

 

بانوان روزانه ساعت های زیادی از وقت خود را در آشپزخانه به سر میبرند. کار کردن طولانی مدت در آشپزخانه ای که کفپوش مناسبی نداشته باشد به بدن شما خصوصا کمر و پا آسیب جدی وارد خواهد کرد. در بلند مدت شما پس از گذشت مدت کوتاهی در آشپزخانه احساس خستگی خواهید داشت.

 

هنگام شستشوی ظرف ها یا پختن غذا هر لحظه ممکن است چیزی از دست شما رها شده و به زمین بیفتد! خب وقتی آشپزخانه شما سرامیک یا کفپوش داشته باشد ممکن است به کفپوش آشپزخانه شما آسیب وارد شود یا اینکه ظرفی که از دست شما رها شده بشکند. اما وقتی در چیدمان آشپزخانه خود از فرش، گلیم، قالی یا قالیچه استفاده کرده باشید نگرانی کمتری برای آسیب رسیدن به کفپوش یا شکستن ظرف های خود خواهید داشت.

 

از میان کفپوش های مختلفی که برای آشپزخانه میتوان استفاده کرد،پیشنهاد ما گلیم ماشینی جزیره است. گلیم ماشینی به دلیل ضخامت کم و نداشتن پرز ، بسیار آسان تمیز میشود. شما میتوانید با یک دستمال یا برس و کمی شوینده به راحتی لک و کثیفی رو تمیز کنید. حتی میتوانید گلیم ماشینی خود را با کمی شوینده مناسب بشویید و به زودی خشک و تمیز دوباره در آشپزخانه خود از آن استفاده کنید. 

 

فضای آشپزخانه معمولا به دلیل رنگ خنثی کابینت ها ، کمی بی روح است و گلیم جزیره میتواند با روح رنگ های زیبای خود فضای سرزنده ای را برای آشپزخانه و آشپزی شما فراهم کرده و لذت حضور در این محیط را دوچندان کند.

 

پیشنهاد ما بازدید از گلیم های ماشینی شرکت فرش و گلیم نگین بوم کاشان است که هر سلیقه ای را راضی میکند.

 

گلیم ماشینی تصویر این مطلب، طرح فرهاد مراکشی است با نمودی از طرح های سنتی مراکش، که به صورت دنباله ای و کنار یکدیکر بوده و البته جلوه ای مدرن را در تلفیق با رنگ های نقره ای و دودی نمایان کرده ، توسط یکی از شما مشتریان خوش سلیقه گلیم جزیره عکس برداری شده است.